Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY !!!

 

8.8.2014 - Tohle léto je parádní. Teplo, hodně jsme toho podnikli zatím. Byli jsme s karavanem v Německu na 5 dní i s Falkem, pak jsme měli na 4 dny koně v Kosmonosích na sousední parcele - hodný soused povolil je tam pustit na pastvu:-)img_5089.jpg

 

ja-s-anet-objeti.jpg

 

 

 

 

 

A zítra jedeme na 14 do Chorvatska na ostrov HVAR - s Falkem :-)

 

 

 

 

30.4.2014

Máme novou králičí samičku Muffinku:-)

Ta původní šedo-bílá se podhrabala v králíkárně a zdrhla nejen na zahradu, kam jsme je často i pouštěli, ale i skrz plot někam do louky, takže asi žije teď s divokými králíky....Amálka to naštěstí nevzala tak špatně, protože Muffinka začala být docela agresivní a kousala. Takže máme novou, s Muffem se brzy skamarádili, takže je zase veselo :-) A Muffinka je zatím moooooc hodná a mazlivá.

 

  

---------------------------------------

Od podzimu 2011 mám ještěrku - anolis kubánský. a teď od 13.3.2012 k ní přibyla druhá - anolis karolínský, který je jako chameleon - je sytě zelený a mění své tělo na hnědou nebo rezavou nebo maskáčově-flekatou barvu :-)

------------------

Falko se stal 30.3.2013 poprvé TATÍNKEM !!!!!!!!!!!! JEHO NEVĚSTOU JE MANON Z BOJETIC - JEHO KAMARÁDKA Z AGILITY, KTERÉ JSME MINULÝ ROK ABSOLVOVALI ! Je to dlouhosrstá fenka moc milé povahy, šikovná, poslušná, milující aport a s trvalým úsměvem ve tváři:-) NARODILY SE NÁDHERNÉ DVĚ HOLČIČKY: Asha a Ambra. První je dlouhosrstá po mamince, druhá po Falkovi krátká:-) Jsou tak roztomilé, že bych si nejradši jednu vzala domů...

p1012277.jpg

 

 

 

 

falko-s-manon.jpg

 

-----------------------------------------------------

27.4.13 jsme si pořídili další zvířátka !!! Dvě koťátka - mourovaté kocourky. Dali jsme jim jména Chip a Dale :-) Jsou naprosto úžasní, to je jasné. Vychovaní, milí, nevtíraví,ale mazliví....no prostě paráda. Dostali pro sebe zatím celou malou kůlnu, kde byla do té doby "ustájena" sekačka a nějaké nářadí.....postupně se do kůlny roztáhl chlupatý koberec, který jsme vyřadili z obýváku při jeho rekonstrukci a sekačka se vystěhovala na zahradu, aby měli KLUCI dost prostoru pro své hry, spinkání a skotačení:-)fotografie0211.jpg                     Péťa se projevil jako TVRDÝ, NEOBLOMNÝ MUŽ, KDYŽ SE SMUTNĚ DÍVAL, JAK SEKAČKA STOJÍ BEZ ÚKRYTU POD PERGOLOU...ALE JE FAKT, ŽE TO BYL JEHO NÁPAD.........KOCOUŘI TOTIŽ MAJÍ ZA ÚKOL V BUDOUCNU ZBAVOVAT NAŠI ZAHRADU KRTKŮ A MYŠÍ !

TAK JIM BUDU DRŽET PALCE, ABY ZA ROK V KŮLNĚ NESTÁLA OPĚT SEKAČKA A ONI NESPALI NĚKDE VENKU MEZI KRTINAMA:-)

 

 

---------------------------------------

JARO AŽ PODZIM 2012: 

FALKO SE STAL CHOVNÝM, MŮŽE tvořit ŠTĚŇÁTKA, AŽ SEŽENEME NEVĚSTU:-) PROŠLI JSME SVODEM,bonitací A DVĚMA VÝSTAVAMI - A HURÁÁÁÁ, NA OBOU ZÍSKAL PRVNÍ MÍSTO:-)falko-rozkos-s-poharem.jpg I KDYŽ TO BYLO JEDNOU ZE 4 A JEDNOU ZE 3 ÚČASTNÍKŮ, I TAK JE TO PRO NÁS SAMOZŘEJMĚ VELKÝ ZÁŽITEK !! VYSTAVOVALA HO NAŠE 11-TI LETÁ ANETKA A BYLI OBA SKVĚLÍ !!! NA SVODU A BONITACI + DRUHÉ VÝSTAVĚ JSME UŽ BYLI V 5 - JÁ,PÉŤA, ANETKA, AMÁLKA A KAČENKA ! JEŠTĚ JSME SI NA OSLAVU PO VŠECH ÚSPĚŠÍCH ZAHRÁLI HODINKU MINIGOLF A JELI JSME NAPROSTO VYČERPANÍ DOMŮ. VŠICHNI KROMĚ ŘIDIČE USNULI JAK ŠPALCI V AUTĚ:-) V KUFRU NEJVÍC CHRÁPAL VEDLE SVÉHO POHÁRU NÁŠ FALOUŠEK:-)

 

____________________________________________________________

 

LISTOPAD 2011 - Umřela nám Enynka /11-ti letá angl.setřice/. Byla to naprosto úžasná fenka a jsem opravdu šťastná, že jsem měla možnost ji ušetřit trápení a sami jsme se rozhodli její život nechat ukončit hned na začátku posledních útrap její nemoci /měla rakovinu/. Takže jsme ji nechali uspat po 3 dnech,kdy nejedla, nepila, jen ležela a toužila po klidu. Ale tím bylo jasné nám i lékařům, že KONEC přijde a nebude určitě příjemný. Takže jsem věděla, když jsme odcházeli už bez ní z veteriny, že to bylo správné. I když mi chybí její miloučká povaha, hebká srst a úžasné psí oči, které dokázala upřít :-) DĚKUJU Péťovi, protože on tam s ní tu poslední minutu zůstal, já jsem na to neměla....

Děkuju JÍ taky MOC za první rok Falkova života, který mu opravdu udělala nádherný. Vzala ho za svého, dala mu velkou ochranu a cit, protože on tím pádem vlastně vůbec nebyl smutnej, že odešel od maminky. Enynka ho naučila žít.....a pak odešla. Je to smutný, ale já jsem na ni hrdá a MOC !!!!!!!

 

img_0712.jpg

--------------------------------

13.9.2011 Falkovi je 9 měsíců. Je to dobrák, miláček, chytrolín a fakt úžasný přítel. Není třeba se s ním bát kdekoli....děti se s ním o prázdninách vydávaly vlakem na výlet, je schopný jít na procházku s naší sedmiletou Amálkou a prostě neuteče, nehne se od nás !!!!!!! Milujem ho moc,i když sem tam sežere nebo okouše něco,co do pusy psům nepatří-nejhorší je, když to je něco za dost penízků, to pak páníček první hodinu dokonce sahá po takových slovech, jako že "pes půjde z domu". Ale to říkal i páníček Maxipsa Fíka a nakonec byl největším darem pro celou rodinku:-) A tak je to i u nás. Když to půjde, chceme ho brát všude s sebou, kde to jen bude možné!!!

Falkouškovi bylo 5 měsíců. Roste z něj krásnej pes a jeho povaha se vážně rýsuje čím dál líp....Je to miláček všech, i rodiče, když ho hlídají, slyším samou chválu. Až na to, že sežral babičce 11 tulipánů, nám okousal několik stromků živého plotu, vyhrabal 4 cibulky čerstvě zasazených jiřin, roztahal po zahradě obsah CELÉ popelnice a taky obsah kočičího záchoda. Sežral jednoho krtka a jednu myš. Doslova sežral, nezbyl ani chlup. Miluje jízdu autem, skáče sám do kufru - je mu fuk, čí to je auto. Jel vlakem, zvládl i košík:-) Pak s námi byl na skalách na výletě, asi ve 20-ti hospodách a seznámil se s asi 100 psama. Se všema ihned uzavřel přátelství a šel domů úplně vyřízenej, utahanej, uhoněnej. Jedním z nich byl už 2x vlkodav, který byl naštěstí mírumilovný, ale to oni jsou asi všichni:-)Takže náš život vesele pokračuje, chodíme na cvičák a falkouš je vážně úžasnej !!!!!

 

10.3.2011 - Falkovi budou 4 měsíce ! Je to tak hodnej a milej pes,vážně jsem z něj úplně nadšená. Učí se velmi rychle a je radost ho mít !! Pomalu se chystám přihlásit na cvičák od jara. Moc rád jezdí autem, miluje společnost, všude se chová naprosto přirozeně - v hospodách, v hledišti haly na basketových zápasech, mezi lidma i psama na štěněcí školce....prostě všude.

 

Jooooo, máme ho !!! 10.1.2011

Je to ten největší borec,jakýho jsme si mohli vybrat ! Tak samostatný a učenlivý štěně jsem ještě nezažila ! A MOC a MOC chci poděkovat naší Enynce,protože ona se ho překvapivě opravdu ujala. Sice mu nasadila jasné hranice,které nesmí překročit,ale pokud to dodržuje, dělá mu chůvu, babičku i parťáka v jedné osobě (teda v jednom psovi).

Phalco je moc milej a šikovnej. Po 5 dnech mám pocit,že tady byl odjakživa a že všechno zná už děsně dlouho. Všemu rozumí, všechno prožívá s náma, nádherně chodí na vodítku i bez něj.

PO TŘECH DNECH SE NAUČIL POVEL DEJ PAC !!!!!!!!!!!!!!! Já myslela,že se mi to zdá. A SEDNI chápal už druhý den, co k nám přišel!!!!

Zamilovali jsme si ho všichni totálně!!! A taky děkuju rodičům,protože ho přijali opravdu s pochopením a dokonce ho budou i hlídat,když někdy vyrazíme bez něj! Hrozně moc se těším na všechno další, co s Falkouškem prožijeme!! Věřím,že to bude naprosto úžasnej pes!!!

6.ledna 2011

Jedeme si pro Phalca !!!!!!!!!

Dopoledne přijde hodina H !!! Nemůžu se dočkat, až ho budu mít v náruči, až ho dovezeme domů, až uvidím,jak ho přivítá naše zvířena ..... a hlavně, jak budou čučet děti !!!!!! chci ho dát do krabice s mašlí ještě pod stromeček, tak doufám,že to bude opravdu upřímný, příjemný "šok" pro ně !! Vůbec nic netuší. Dvoje naše známé rodiny si pod stromeček nadělili štěňátko, ale holčičky vůbec netuší, že zítra je to dodatečně čeká také!

------------------------------------------------

 Dne 17.11.2010 asi ve 14h jsme si POPRVÉ byli pohladit štěňátka, mezi kterými je někde i náš Falco !!!! Ještě nevíme,který to bude,protože chceme krátkosrstého a to se projeví až za pár týdnů....:-( Paní chovatelka Pecková nás moc mile přivítala a pak už jsme se jen muchlali se štěňátkama a měli stovky otázek...

Ale také jsme vlastně poprvé viděli tohle úžasné plemeno na vlastní oči - Bílý švýcarský ovčák. Maminka štěňátek nás naprosto utvrdila v tom,že TOHLE PROSTĚ CHCEME !!!! Jsou to nádherní psi s úžasným kukučem a milou povahou. Takže teď už se mi v noci míhají ve snech a strašně moc se těším na 1.víkend v lednu - hodíme ho pod stromeček s mašlí a dětem se řekne,že Ježíšek zapomněl na jeden dáreček.....:-)

1.týden -

20140428_192239-1-1--2-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář